Jizvy nejsou nezbytné ani žádoucí

Sdílejte článek
FaceBook  Twitter  

Stejně jako je těhotenství nápor na organizmus ženy, představuje zátěž i pro její pokožku. Kůže, vystavovaná velkému napětí, někdy popraská i při sebelepší péči. Co s tím?

pregnant skinTěhotenské strie jsou strašákem nejedné těhotné ženy, protože se občas objevují na břiše, stehnech nebo prsou i v případě, že žena o svou pokožku poctivě pečuje od samého počátku těhotenství. Další obavy pak mají ženy ze samotného porodu, konkrétně z toho, zda nedojde z potrhání hráze, případně, zda se bude nástřih a následné šití hráze dobře a bez problémů hojit.

Česká farmaceutická společnost RosenPharma nabízí řešení, které jistě každá těhotná žena uvítá: HA gel, neboli hojivý lubrikant z kyseliny hyaluronové. Ačkoli striím samotným nezabrání, může eliminovat jejich velikost a viditelnost. V případě poranění při porodu výrazně urychluje hojení.

Kyselina hyaluronová je totiž malý velký zázrak. Dokáže na sebe vázat vodu (až tisícinásobek vlastní hmotnosti) a tím hydratovat a zjemňovat pokožku. Umí udržovat tvar tkání a posilovat jejich pnutí. Je účinným antioxidantem, podporuje novotvorbu kolagenu, v pojivové tkáni, kloubech a chrupavkách zastává funkci lubrikantu. Přítomnost kyseliny hyaluronové zajišťuje hojení ran bez komplikací a v poměrně krátké době. Kyselina hyaluronová podporuje rychlejší obnovu chybějící tkáně v místě poškození a minimalizuje vznik jizev. Pomáhá nejen při hojení běžných ran, odřenin, opruzenin, lehčích popálenin, spálenin od slunce, poranění a zánětů v dutině ústní, ale i při mnohem závažnějších poranění, z nichž ty kritické by mohly vést až k nekróze tkání.

Je tak evidentní, že i během těhotenství a po porodu může HA gel minimalizovat nebo zcela eliminovat poškození kůže. Stačí tento nemastný chladivý gel obsahující vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové aplikovat několikrát denně na namáhaná nebo postižená místa. HA gel je zcela neškodný a lze ho úspěšně používat dokonce i na léčbu bolestivě popraskaných bradavek při kojení. Gel se dobře vstřebává a kyselina hyaluronová působí rychle a spolehlivě.

HA GEL TRHA gel v praktické malé tubě by určitě neměl chybět v lékárničce žádné těhotné ženy, v zavazadle určeném do porodnice a dokonce ani v tašce maminek malých dětí, protože na odřená kolínka a další drobná poranění dětí je HA gel naprosto skvělým pomocníkem. Kyselina hyaluronová je zcela neškodný a tělu vlastní prostředek, jehož účinky jsou však nedocenitelné.

Více informací o HA gelu

pregnant1

Těhotenství není věda, ale ....

V těhotenství můžete pociťovat celou řadu obtíží, které ačkoliv jsou zcela běžné, mohou být i nepříjemné. Mnoho z nich je vyvoláno hormonálními změnami, popř. nadměrnou zátěží v těhotenství. Ať už se však bude jednat o věci pro Vás jistě nečekané...

 

Více informací
pregnant4

Využijte těhotenství k odpočinku

Co nenaspíte před narozením miminka, to dlouho nedospíte. Vystresovaná a unavená už před porodem, to také není nejlepší start. Naučte se proto v těhotenství využít každé možné chvilky k odpočinku a relaxaci. Po porodu, jako když je najdete .

Více informací